مستندسازان در مکتب مهر «لهجه شامی» می‌آموزند

کارگاه «آموزش لهجه شامی» توسط استاد بومی، برای مستندسازان علاقمند به این لهجه، در «مکتب مهر» برگزار می‌شود.
تاریخ ارسال : 1398/8/21

به گزارش مکتب هنر راستین، اولین دوره کارگاه آموزش لهجه شامی در مکتب مهر، به صورت مبتدی و مقدماتی برگزار می‌شود که به آموزش جملات ساده، تعریف فعل‌ها و گفت‌وگوهای کوتاه اختصاص دارد و عفاف الهمه، استاد سوری این دوره، برای تدریس خود از کتاب‌هایی مانند «شذی الحیاه لهجه‌ی شامی» و «آموزش لهجه‌ی شامی» بهره می‌گیرد.

طبق گفته‌ی این استاد، دوره‌های متوسطه و پیشرفته لهجه شامی، پس از پایان سطح مبتدی و در ماه‌های آینده برگزار خواهد شد که سرفصل دروس در دوره متوسطه، خواندن متون سخت به لهجه شامی و استفاده از ویدئوهای کوتاه برای تقویت بخش شنیداری خواهد بود. همچنین در دوره پیشرفته، علاوه بر آموزش گفت‌وگو، سریال‌ها و فیلم‌ها نیز جهت ارتقای بخش شنیداری هنرجویان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نکته جالب توجه در برگزاری این کارگاه آن است که بر اساس اظهارات خانم الهمه، برای شرکت در دوره مقدماتی، نیازی به دانستن زبان عربی نیست و هر فرد با هر سطحی از معلومات در زبان عربی می‌تواند در این کارگاه حضور پیدا کند.

اولین دوره کارگاه لهجه شامی، مورد استقبال بخشی از مستندسازان علاقمند قرار گرفت و با اعلام آمادگی ایشان برای حضور در دوره، از 22 آبان 1398در قالب 5 جلسه‌ی سه ساعته در روزهای چهارشنبه، از ساعت 14 تا 17 در حوزه هنری برگزار خواهد شد.