تعداد جلسات : 12 ظرفیت : 1 روز برگزاری : نامشخص ساعت برگزاری : 0-0 شهریه به ریال : 0

بازدید کننده محترم لطفا قبلا از ثبت نام در دوره ها حتما متن مربوط به توضیحات دوره را مطالعه نمایید ، ثبت نام شما به منزله خواندن و قبول شرایط مربوط به هر دوره میباشد.

کارتون

 • درباره دوره
  هدف از برگزاری این دوره، کشف و پرورش استعدادهای هنرجویان در زمینه هنر کارتون است که در نهایت، به تولید مرتبط با این رشته هنری در عرصه هنر انقلاب اسلامی خواهد انجامید.
  این دوره‌ها، مانند دوره‌های تحصیلی در یک مدرسه برگزار می‌شوند. یعنی دوره مقدماتی با آشنایی کلی با مبانی آغاز می‌گردد و مباحث مقدماتی این رشته اعم از آشنایی با کارتون، مسابقه و تاریخچه، بررسی نمونه‌ها و طراحی و اجرا در ساده‌ترین شکل به هنرجویان آموزش داده خواهد شد.
  هنرجویانی که بتوانند در مراحل ابتدایی، استعداد خود را نشان داده و با مباحث آموزشی، همراهی مفید و قابل‌قبول داشته باشند، برای ادامه‌ی راه و شرکت در دوره‌های پیشرفته و تکمیلی، جهت رسیدن به مرحله‌ی تولید برگزیده خواهند شد.

 • روند کلی دوره
  سرفصل دروسی که در دوره مقدماتی تدریس خواهد شد، به شرح زیر است:
  1- تمرین طراحی ساده
  2- فیگوراتیو
  3- فضاسازی
  4- ایده‌یابی
  5- نشانه‌شناسی
  6- طراحی ابتدایی کارتون

 • شیوه تدریس در کلاس‌ها
  شیوه تدریس در کلاس‌ها به صورت کارعملی، پرسش و پاسخ، انجام تکالیف عملی، دیدن تکالیف و بحث و بررسی خواهد بود.

 • خروجی دوره
  هنرجویان در پایان این دوره، متناسب با توان خود، می‌توانند کار عملی متوسطی در حوزه کارتون ارائه دهند.
  علاوه بر آن هنرجویانی که این دوره را با موفقیت سپری نمایند، می‌توانند به دوره تکمیلی و پیشرفته راه پیدا کنند و در مراحل پیشرفته، از حمایت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در تولید اثر بهره‌مند شوند.

 • مخاطبان دوره
  افراد علاقمند به رشته کارتون در حوزه هنر انقلاب اسلامی که بین 15 تا 30 سال سن داشته باشند، می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.
  هنرجویان باید توجه داشته باشند قبولی در آزمون پایان‌دوره، ملاک همکاری با باشگاه و طی مراحل تکمیلی و پیشرفته است.

  *نکته: کسانی که متقاضی شرکت در دوره‌های آموزش کارتون «مکتب مهر» هستند، ابتدا پیش‌ثبت‌نام انجام می‌دهند. سپس برای مصاحبه اولیه، با ایشان تماس گرفته می‌شود. چنانچه در این مصاحبه، شرایط ایشان قابل‌قبول برآورد شود، می‌توانند مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل نموده و در دوره‌ها حضور پیدا کنند.
   

مدرسین این دوره

سید مسعود شجاعی طباطبائی کارتونیست و گرافیست
اخبار دوره