تعداد جلسات : 12 ظرفیت : تکمیل شده روز برگزاری : نامشخص ساعت برگزاری : 0-0 شهریه به ریال : 0

بازدید کننده محترم لطفا قبلا از ثبت نام در دوره ها حتما متن مربوط به توضیحات دوره را مطالعه نمایید ، ثبت نام شما به منزله خواندن و قبول شرایط مربوط به هر دوره میباشد.

تایپوگرافی

 • درباره دوره
  هدف از برگزاری این دوره، کشف و پرورش استعدادهای هنرجویان در زمینه تایپوگرافی است که در نهایت، به تولید مرتبط با این رشته هنری در عرصه هنر انقلاب اسلامی خواهد انجامید.
  این دوره، مانند دوره‌های تحصیلی در یک مدرسه برگزار می‌شود. یعنی دوره مقدماتی، دوره‌ا‌یست برای آشنایی با هندسه حروف با آموزش خط کوفی بنایی و فرم‌های مختلف و متنوع آن. ضمن اینکه خط معلی و کاربرد آن در طراحی حروف نیز طی این دوره آموزش داده می‌شود و همچنین هنرجو، با فرم‌های مختلف تایپوگرافی و کاربرد آن در فضای طراحی گرافیک و لوگوتایپ آشنا می‌گردد.
  هنرجویانی که بتوانند در مراحل ابتدایی، استعداد خود را نشان داده و با مباحث آموزشی، همراهی مفید و قابل‌قبول داشته باشند، برای ادامه‌ی راه و شرکت در دوره‌های پیشرفته و تکمیلی، جهت رسیدن به مرحله‌ی تولید برگزیده خواهند شد.

 • روند کلی دوره
  سرفصل دروسی که در بخش مقدماتی تدریس خواهند شد، عبارتند از:
  1ـ از کوفی تا طراحی حروف (آموزش کوفی بنایی)
  2ـ تایپوگرافی (فونت‌های نشاط/جانان/شمسا)
  3ـ خط معلی مقدماتی (مقررات)

 • شیوه تدریس در کلاس‌ها
  شیوه تدریس در کلاس‌ها در دو قالب تئوری و عملی خواهد بود که در بخش تئوری مبانی هنرهای تجسمی و آموزش نظری و مفهومی حروف مورد توجه قرار می‌گیرد و بخش عملی، کارگاهی عملی همراه با مشق و سرمشق است.

 • خروجی دوره
  در دوره مقدماتی، نمی‌توان منتظر خروجی جدی بود. اما به‌طور کلی، هنرجویان با خط کوفی بنایی و مقررات خط معلی، یک آشنایی ابتدایی پیدا می‌کنند و فونت‌های تایپوگرافی را می‌شناسند.

 • مخاطبان دوره
  دانشجویان و هنرجویان رشته گرافیک و خوشنویسی که بالای 18 سال سن داشته باشند، می‌توانند در این دوره شرکت کنند.
  هنرجویان باید توجه کنند قبولی در آزمون پایان‌دوره مقدماتی، ملاک همکاری با باشگاه و طی مراحل تکمیلی و پیشرفته است.

  *نکته: کسانی که متقاضی شرکت در دوره‌های تایپوگرافی «مکتب مهر» هستند، ابتدا پیش‌ثبت‌نام انجام می‌دهند. سپس برای مصاحبه اولیه، با ایشان تماس گرفته می‌شود.
  چنانچه در این مصاحبه، شرایط ایشان قابل‌قبول برآورد شود، می‌توانند مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل نموده و در دوره‌ها حضور پیدا کنند.


مدرسین این دوره

اخبار دوره