تعداد جلسات : 15 ظرفیت : 9 روز برگزاری : نامشخص ساعت برگزاری : 0-0 شهریه به ریال : 3,000,000

بازدید کننده محترم لطفا قبلا از ثبت نام در دوره ها حتما متن مربوط به توضیحات دوره را مطالعه نمایید ، ثبت نام شما به منزله خواندن و قبول شرایط مربوط به هر دوره میباشد.

ترجمه ادبیات نوجوان (انگلیسی)

 • درباره دوره
  هدف از برگزاری این دوره، کشف و پرورش استعدادهای هنرجویان در زمینه ترجمه است که در نهایت، به تولید مرتبط با این رشته در عرصه هنر انقلاب اسلامی خواهد انجامید.
  در دوره مقدماتی، هنرجو با انواع تکنیک‌های ترجمه، متناسب با متون مختلف آشنا می‌شود.
  هنرجویانی که بتوانند در مراحل ابتدایی، استعداد خود را نشان داده و با مباحث آموزشی، همراهی مفید و قابل‌قبول داشته باشند، برای ادامه‌ی راه و شرکت در دوره‌های پیشرفته و تکمیلی، جهت رسیدن به مرحله‌ی تولید برگزیده خواهند شد.

 • شیوه تدریس در کلاس‌ها
  شیوه تدریس در این دوره، به صورت انجام پروژه‌های کلاسی زیر نظر استاد، بررسی نکات درون هر متن، انتخاب بهترین ترجمه از طریق راهنمایی استاد و تبادل نظر با سایر هنرجوها خواهد بود.

 • خروجی دوره
  هنرجویانی که بتوانند این دوره را با موفقیت سپری نمایند، می‌توانند به دوره تکمیلی و پیشرفته راه پیدا کرده و از حمایت مرکز ترجمه حوزه هنری انقلاب اسلامی برای ترجمه آثار مرتبط با این مرکز بهره‌مند شوند.
  برگزیدگان دوره، زیر نظر استاد، یک یا چند کتاب را در حوزه مربوطه ترجمه خواهند کرد که پس از تایید به چاپ خواهد رسید.

 • مخاطبان دوره
  علاقمندانی که دانشجوی ترم آخر دوره کارشناسی مترجمی و مقاطع بالاتر باشند، می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

  *نکته: کسانی که متقاضی شرکت در دوره‌های ترجمه «مکتب مهر» هستند، ابتدا پیش‌ثبت‌نام انجام می‌دهند. سپس برای شرکت در آزمون ورودی، با ایشان تماس گرفته می‌شود. چنانچه در این آزمون، رتبه لازم را کسب نمایند، می‌توانند مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل نموده و در دوره‌ها حضور پیدا کنند.

 


مدرسین این دوره

اخبار دوره