تعداد جلسات : 12 ظرفیت : 15 روز برگزاری : شنبه ساعت برگزاری : 15-17 شهریه به ریال : 1,500,000

بازدید کننده محترم لطفا قبلا از ثبت نام در دوره ها حتما متن مربوط به توضیحات دوره را مطالعه نمایید ، ثبت نام شما به منزله خواندن و قبول شرایط مربوط به هر دوره میباشد.

موسیقی شعر (عروض و قافیه)

 • درباره دوره
  هدف از برگزاری این دوره، کشف و پرورش استعدادهای هنرجویان در زمینه شعر سنتی فارسی است که در نهایت، به تولید آثار ادبی در این رشته و در حوزه هنر انقلاب اسلامی خواهد انجامید.
  این دوره، مانند دوره‌های تحصیلی در یک مدرسه برگزار می‌شود. یعنی دوره مقدماتی با آموزش مبانی آغاز می‌گردد و مقدماتِ مباحث مرتبط با سرودن شعر سنتی اعم از صنایع ادبی، عروض و قافیه، قالب‌های شعری و... به هنرجویان آموزش داده خواهد شد.
  هنرجویانی که بتوانند این مرحله را با موفقیت طی کنند و نتیجه عملکردشان قابل‌‌قبول باشد، برای شرکت در دوره‌های تکمیلی و پیشرفته برگزیده خواهند شد.

 • روند کلی دوره
  عروض و قافیه، صنایع ادبی، آشنایی با قالب‌های شعر سنتی، آشنایی با شعر نو و... از جمله سرفصل دروسی است که در این دوره‌ها آموزش داده می‌شوند.

 • شیوه تدریس در کلاس‌ها
  شیوه کار در کلاس‌ها بر اساس کارعمل پیش می‌رود و درسنامه‌ها و آموزش با محوریت تولیدات کلاسی انجام می‌شود تا هم‌زمان با آموزش و مهارت‌افزایی هنرجویان، نقاط قوت و ضعف آثار و قلم ایشان نیز بررسی شود؛ و علاوه بر آن، مشارکت در نقد و شناخت هنرجویان نسبت به بررسی آثار روز هم تقویت گردد.

 • خروجی دوره
  در پایان این دوره، هنرجویان دانش لازم را در مورد صنایع ادبی و قالب‌های شعر سنتی کسب کرده و با عروض و قافیه آشنایی کافی پیدا می‌کنند و درنتیجه می‌توانند با کمک گرفتن از آنچه آموخته اند و همچنین استعداد و حس درونی، مهارت خود را برای سرودن شعر سنتی محک بزنند.

 • مخاطبان دوره
  مخاطبان این دوره، نوجوانان و جوانان علاقمند به شعر سنتی فارسی هستند که پیش از این تلاش‌هایی برای سرودن اشعار انجام داده‌اند و اندکی ذوق و استعداد را در خود کشف کرده‌اند.

  *نکته: توجه داشته باشید کسانی که متقاضی شرکت در دوره‌های آموزش شعر سنتی «مکتب مهر» هستند، ابتدا پیش‌ثبت‌نام انجام می‌دهند. سپس برای مصاحبه اولیه، با ایشان تماس گرفته می‌شود. چنانچه در این مصاحبه، شرایط ایشان قابل‌قبول برآورد شود، می‌توانند مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل نموده و در دوره‌ها حضور پیدا کنند.

مدرسین این دوره

اخبار دوره