تعداد جلسات : 10 ظرفیت : تکمیل شده روز برگزاری : نامشخص ساعت برگزاری : 0-0 شهریه به ریال : 0

بازدید کننده محترم لطفا قبلا از ثبت نام در دوره ها حتما متن مربوط به توضیحات دوره را مطالعه نمایید ، ثبت نام شما به منزله خواندن و قبول شرایط مربوط به هر دوره میباشد.

طراحی

 • درباره دوره
  هدف از برگزاری این دوره، کشف و پرورش استعدادهای هنرجویان در زمینه طراحی است که در نهایت، به تولید مرتبط با این رشته هنری در عرصه هنر انقلاب اسلامی خواهد انجامید.
  این دوره، مانند دوره‌های تحصیلی در یک مدرسه برگزار می‌شود. یعنی دوره مقدماتی با آموزش مبانی آغاز می‌گردد و پایه و اصول طراحی اعم از روش‌های ترسیم، درست دیدن و ایجاد رابطه بین فرم و فضا به هنرجویان آموزش داده خواهد شد.
  هنرجویانی که بتوانند در مراحل ابتدایی، استعداد خود را نشان داده و با مباحث آموزشی، همراهی مفید و قابل‌قبول داشته باشند، برای ادامه‌ی راه و شرکت در دوره‌های پیشرفته و تکمیلی، جهت رسیدن به مرحله‌ی تولید برگزیده خواهند شد.

 • روند کلی دوره
  سرفصل دروسی که در بخش مقدماتی تدریس خواهند شد، عبارتند از:
  1- آموزش الفبای طراحی- آموزش روش‌های ترسیم آزادانه خطوط
  2- آموزش روش‌های درست دیدن
  3- آموزش روش‌های ترسیم درست احجام ساده
  4- آموزش روش‌های ترسیم ترکیبات احجام
  5- آموزش روش‌های ترسیم اندام و پیکره انسانی
  6- آموزش ترسیم چهره
  7- آموزش ایجاد رابطه بین فرم و فضا در جهت شناسایی ترکیب‌بندی
  که تمامی سرفصل‌های فوق، دارای زیرشاخه‌هایی هستند و بعضا آموزش کامل هر بند، ممکن است موکول به دوره‌های تکمیلی و پیشرفته شود.

 • شیوه تدریس در کلاس‌ها
  آموزش طراحی بیشتر بر پایه مهارت‌های عملی هنرجویان استوار است؛ بنابرین تمرکز شیوه بر کار گروهی و ارزیابی پیشرفت بر تمرین‌های کلاس و منزل استوار است. ضمن اینکه مباحث نظری مرتبط با طراحی در کلاس به بحث گذاشته خواهد شد.

 • خروجی دوره
  هنرجویان در پایان دوره، توانمندی ترسیم درست احجام ساده، ترکیبات احجام، اندام و پیکره انسانی و چهره را کسب خواهند کرد.
  و هنرجویانی که این دوره را با موفقیت سپری نمایند، می‌توانند به دوره تکمیلی و پیشرفته راه پیدا کنند و در مراحل پیشرفته، از حمایت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در تولید اثر بهره‌مند شوند.

 • مخاطبان دوره
  افراد علاقمند به رشته طراحی در حوزه هنر انقلاب اسلامی که بالای 15 سال سن داشته باشند، می‌توانند در این دوره شرکت کنند.
  هنرجویان باید توجه داشته باشند قبولی در آزمون پایان‌دوره مقدماتی، ملاک همکاری با باشگاه و طی مراحل تکمیلی و پیشرفته است.

  *نکته: کسانی که متقاضی شرکت در دوره‌های طراحی «مکتب مهر» هستند، ابتدا پیش‌ثبت‌نام انجام می‌دهند. سپس برای مصاحبه اولیه، با ایشان تماس گرفته می‌شود.
  چنانچه در این مصاحبه، شرایط ایشان قابل‌قبول برآورد شود، می‌توانند مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل نموده و در دوره‌ها حضور پیدا کنند.


مدرسین این دوره

اخبار دوره