تعداد جلسات : 16 ظرفیت : 11 روز برگزاری : پنج شنبه ساعت برگزاری : 11-19 شهریه به ریال : 3,000,000

بازدید کننده محترم لطفا قبلا از ثبت نام در دوره ها حتما متن مربوط به توضیحات دوره را مطالعه نمایید ، ثبت نام شما به منزله خواندن و قبول شرایط مربوط به هر دوره میباشد.

هنرهای نمایشی

 • درباره دوره
  هدف از برگزاری این دوره، کشف و پرورش استعدادهای هنرجویان در زمینه‌های مختلف هنرهای نمایشی است که در نهایت، به تولید مرتبط با این رشته هنری در عرصه هنر انقلاب اسلامی خواهد انجامید. این دوره‌ها، مانند دوره‌های تحصیلی در یک مدرسه برگزار می‌شوند. یعنی دوره مقدماتی با آموزش مبانی آغاز می‌گردد و مبانیِ تمامی مباحث مرتبط با هنرهای نمایشی اعم از بازیگری، کارگردانی، نمایشنامه‌نویسی، طراحی صحنه و... به هنرجویان آموزش داده خواهد شد.هنرجویانی که بتوانند در مراحل ابتدایی، استعداد خود را نشان داده و با مباحث آموزشی، همراهی مفید و قابل‌قبول داشته باشند، برای ادامه‌ی راه و شرکت در دوره‌های پیشرفته و تکمیلی، جهت رسیدن به مرحله‌ی تولید برگزیده خواهند شد.

 • روند کلی دوره
  مبانی تئاتر، تاریخ تئاتر، بدن، بیان، حرکت، تربیت حس و ... از جمله سرفصل دروسی است که در این دوره به هنرجویان آموزش داده خواهد شد.


 • شیوه تدریس در کلاس‌ها
  تمامی کلاس‌ها در این دوره، به صورت ورک‌شاپی و عملی خواهد بود و هنرجویان علاوه بر آشنایی تئوریک با حکمت و هنر اسلامی و مباحث مرتبط با هنرهای نمایشی، اقدام به تمرین هم‌زمان چند نمایش خواهند نمود.

 • خروجی دوره
  هنرجویانی که بتوانند این دوره را با موفقیت سپری نمایند، می‌توانند به دوره تکمیلی و پیشرفته راه پیدا کنند و آثار تمرین شده‌ی ایشان نیز پس از آماده شدن، مورد حمایت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری قرار گرفته و به روی صحنه خواهد رفت.

 • مخاطبان دوره
  افراد علاقمند به رشته هنرهای نمایشی در حوزه هنر انقلاب اسلامی که بالای 15 سال سن داشته باشند، می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.هنرجویان باید توجه داشته باشند قبولی در آزمون پایان‌دوره، ملاک همکاری با باشگاه و طی مراحل تکمیلی و پیشرفته است.  

  *نکته: کسانی که متقاضی شرکت در دوره‌ هنرهای نمایشی «مکتب مهر» هستند، ابتدا پیش‌ثبت‌نام انجام می‌دهند. سپس برای مصاحبه اولیه، با ایشان تماس گرفته می‌شود. چنانچه این مصاحبه از نظر کارشناسان دوره مورد قبول واقع شود، این افراد می‌توانند مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل نموده و در دوره‌ها حضور پیدا کنند.

مدرسین این دوره

محمدرضا آزاد نمایشنامه و فیلمنامه‌نویس، بازیگر و مدرس هنرهای نمایشی
اخبار دوره
تاریخ ارسال : 1398/8/22

کارگاه‌های هنرهای نمایشی در مکتب مهر راه‌اندازی شد

اولین دوره آموزش هنرهای نمایشی «مکتب مهر» با شرکت تعدادی از نوجوانان علاقمند، از 23 آبان کار خود را آغاز می‌کند.