تعداد جلسات : 12 ظرفیت : 2 روز برگزاری : نامشخص ساعت برگزاری : 0-0 شهریه به ریال : 0

بازدید کننده محترم لطفا قبلا از ثبت نام در دوره ها حتما متن مربوط به توضیحات دوره را مطالعه نمایید ، ثبت نام شما به منزله خواندن و قبول شرایط مربوط به هر دوره میباشد.

خوشنویسی

 • درباره دوره
  هدف از برگزاری این دوره، کشف و پرورش استعدادهای هنرجویان در زمینه خوشنویسی است که در نهایت، به تولید مرتبط با این رشته هنری در عرصه هنر انقلاب اسلامی خواهد انجامید.
  این دوره‌ها، مانند دوره‌های تحصیلی در یک مدرسه برگزار می‌شوند. یعنی در مرحله مبتدی، اصول مقدماتی این رشته برای ورود به دنیای خوشنویسی به هنرجویان آموزش داده خواهد شد.
  پس از آن هنرجویانی که بتوانند در مراحل ابتدایی، استعداد خود را نشان داده و با مباحث آموزشی، همراهی مفید و قابل‌قبول داشته باشند، برای ادامه‌ی راه و شرکت در دوره‌های پیشرفته و تکمیلی، جهت رسیدن به مرحله‌ی تولید برگزیده خواهند شد.

 • روند کلی دوره
  در دوره مبتدی، حروف الفبای فارسی تک‌سطری و پس از آن، دو حرفی‌ها و دوسطری‌ها به هنرجو آموزش داده می‌شوند و در دوره‌های بعدی نیز آموزش چلیپا، ترکیب، کتابت و اجرای قطعه‌نویسی (دوره ممتاز به بالا)، در دستور کار مربیان و اساتید این رشته قرار دارد. ولی باید توجه داشت عبور از مرحله مبتدی، به شکل موفقیت‌آمیز و با تایید استاد مربوطه، شرط قبولی و راه پیدا کردن هنرجو به دوره‌های بالاتر است.

 • شیوه تدریس در کلاس‌ها
  شیوه تدریس در کلاس‌ها به صورت کارعملی است که هم می‌تواند به‌صورت گروهی باشد و هم انفرادی و خصوصی.

 • خروجی دوره
  هنرجویان در پایان این دوره، متناسب با سطح مبتدی می‌توانند کار عملی ارائه دهند. و چنانچه این سطح را با موفقیت سپری نمایند، می‌توانند به دوره متوسطه و پس از آن به سطوح خوش و عالی و ممتاز راه پیدا کنند و در مراحل پیشرفته، از حمایت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در تولید اثر بهره‌مند شوند.

 • مخاطبان دوره
  افراد علاقمند به خوشنویسی در حوزه هنر انقلاب اسلامی که بالای 15 سال سن داشته باشند، می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.
  هنرجویان باید توجه داشته باشند قبولی در آزمون پایان‌دوره، ملاک همکاری با باشگاه و طی مراحل تکمیلی و پیشرفته است.

  *نکته: کسانی که متقاضی شرکت در دوره‌های خوشنویسی «مکتب مهر» هستند، ابتدا پیش‌ثبت‌نام انجام می‌دهند. سپس برای مصاحبه اولیه، با ایشان تماس گرفته می‌شود.
  چنانچه در این مصاحبه، شرایط ایشان قابل‌قبول برآورد شود، می‌توانند مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل نموده و در دوره‌ها حضور پیدا کنند.


مدرسین این دوره

اخبار دوره